Tlakový hrnec ELEMENT 6,0 l

2 899,00 

DO OBCHODU

Katalogové číslo: 11280 Kategorie: Štítek:

Popis

Moderní 6litrový tlakový hrnec s vyjímatelným pracovním ventilem a bezpečným vypouštěním páry.  

Čím Tlakový hrnec ELEMENT 6,0 l vyniká? 
ELEMENT je velmi komfortní tlakový hrnec. Jeho ovládání, otevírání i zavírání provedete bez námahy jednou rukou. Je vynikající pro zdravé, rychlé a úsporné vaření. Díky revolučnímu technickému řešení je jeho použití zcela bezpečné, ovládání nekomplikované a čištění snadné.
Element, jinak řečeno prvek, složka nebo součástka. A právě jedna konkrétní součástka je podstatnou inovací tlakového hrnce ELEMENT. Je to silikonový pracovní ventil, který lze jednoduše vyjmout a díky tomu dokonale vyčistit. 

Pracovní ventil tlakového hrnce ELEMENT je vyroben z pružného žáruvzdorného silikonu. Proto jej lze z víka tlakového hrnce snadno vyjmout a rychle vyčistit pod tekoucí vodou. 

Nový typ pracovního ventilu zvyšuje komfort i bezpečnost při ovládání tlakového hrnce po ukončení vaření, tedy při řízeném vypouštění páry.  
Po ukončení vaření lze uspíšit vypouštění páry z hrnce tlačítkem pro vypouštění páry. Toto tlačítko jsme u tlakových hrnců ELEMENT neumístili na nerezovou plochu víka, ale na horní část plastové rukojeti, tedy mimo horkou část hrnce, což pomáhá eliminovat riziko opaření. 

Po vypuštění páry lze pomocí stejného tlačítka uvolnit horní část rukojeti a tlakový hrnec pohodlně otevřít. Používání tlakového hrnce ELEMENT je dokonale komfortní, jeho ovládání, otevírání i zavírání lze provádět bez námahy jednou rukou.  

Tlakové hrnce ELEMENT jsou vybaveny 4 bezpečnostními pojistkami:

pracovním ventilem
pojistkou proti nechtěnému otevření
bezpečnostním ventilem
tlakovou pojistkou (silikonovým těsněním s otvorem v lemu víka). 

Nádoba tlakového hrnce je opatřena odměřovací stupnicí. Třívrstvé sendvičové dno tlakových hrnců ELEMENT je vhodné pro všechny typy sporáků včetně indukčních.
Součástí balení nového tlakového hrnce ELEMENT je náhradní silikonový pracovní ventil, navíc silikonový pracovní ventil pro tlakového hrnce ELEMENT, 2 ks je v prodeji k dispozici i jako samostatná položka. 

Materiál: prvotřídní nerezavějící ocel, žáruvzdorný silikon a odolný plast Čištění: nádobu tlakového hrnce lze mýt v myčce, víko v myčce nemyjte Záruka: 5 roků